Başkanın Mesajı

title

Değerli Meslektaşım,
Küresel krizlerin artarak sürdüğü bir yılı daha geride bırakıp 2024 yılını daha müreffeh bir şekilde yaşamanın gayreti içerisindeyiz. Kovid-19 salgını ile başlayan, ülkemizdeki deprem felaketiyle derinleşen sıkıntılı dönemden kurtulup daha huzurlu yaşadığımız bir dönemin başlangıcını yapmayı en kalbi duygularımla temenni ediyorum.

Kıymetli Meslektaşım,
Konya Mali Müşavirler Odası olarak, zorluklar karşısında daima faaliyetlerimizi sürdürdük ve teknolojinin sunduğu imkanları en verimli şekilde kullanarak hizmetlerimizi kesintisiz bir şekilde devam ettirdik. Eğitim, odamızın en önemli önceliklerinden biri olmaya devam etmektedir. İster Odamızın fiziksel mekanlarında ister çevrimiçi platformlarda ister ilçelerimizde olsun, eğitim programlarımızı her daim sürdürdük. 2023 yılı boyunca, değişen mevzuatlara uyum sağlamak amacıyla üyelerimiz ve stajyerlerimize yönelik düzenlediğimiz seminerler büyük bir başarıyla tamamlandı. Eğitim etkinliklerimizin yanı sıra, birçok sosyal etkinlik aracılığıyla da meslektaşlarımızla bir araya gelme fırsatı bulduk. Staja Giriş Sınavı ve SMMM sınavları hazırlık kursları yanında çeşitli alanlarda uzmanlaşma kurslarımızı da odamızın sınıflarında gerçekleştirdik. Odamızın asli görevi, mesleki gelişimi teşvik ederek mesleğimizi ve üyelerimizi daha iyi bir geleceğe taşımaktır. Bu görev doğrultusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu dönemde teknolojiyi etkin bir şekilde kullanma, mesleki eğitim ve sosyal faaliyetlerimizi kesintisiz bir şekilde yürütme hedefimizdir. Ayrıca, çeşitli kurum ve kuruluşlarla iş birliği içinde, karşılıklı anlayış çerçevesinde toplantılar yaparak çalışmalarımızı ilerleteceğiz.

Sizlere öncelikle sağlıklı ve huzur dolu günler diliyor, düzenlediğimiz etkinliklerde bizleri yalnız bırakmayıp vermiş olduğunuz desteklerden dolayı ayrıca teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Abdil ERDAL
Başkan