Oda Başkanımız Seyit Faruk ÖZSELEK’in Miraç Kandili Mesajı

02-04-2019

Oda Başkanımız Seyit Faruk ÖZSELEK’in Miraç Kandili Mesajı

Miraç, âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimizin (S.A.V.), Yüce Allah’ın sonsuz kudreti ile bir gecede, önce Mescid-i Aksa’ya getirilip ardından da Sidretü’l Münteha denilen en üst makama yükseltilişini ifade etmektedir.

Hikmetlerle ve sırlarla dolu bir yolculuk olan Miraç, aynı zamanda insanın kendi iç dünyasına doğru da yapması gereken bir yolculuktur. Miraç kelimesinin anlamı, Arapça’da yukarı çıkmak, yükselmek demektir.” sözleriyle Peygamber Efendimiz (S.A.V)’ in göğe yükselerek Yüce Allah’ın huzuruna kabul edildiği ve oradan da göklerin ilahi derinliklerine yürüdüğü mübarek gece olan bu geceyi hep birlikte idrak ettiğimizi belirtti.

Başkan ÖZSELEK, “Bizlere,en sıkıntıya düştüğümüz zamanda dahi bir çıkış yolunun olabileceğini ve Yüce Allah’ın yardımını esirgemeyeceğini gösteren Miraç’tan, beş vakit namaz müjdesiyle dönen Peygamber Efendimiz (SAV), tüm inananlara verilebilecek olan en kıymetli hediyeleri vermiştir. Bakara Suresi’nin son 2 ayeti kendisine tebliğ edilmiş ve şirk koşmayan herkesin cennete gireceği müjdesi de bu günde verilmiştir.

Miraç mucizesi, tüm Müslümanlar için ilahi rahmet ve lütuflarla doludur. Bu müstesna gecede gönül dünyamızı kirleten kötü duygulardan kendimizi arındırmak için bol bol tövbe etmeliyiz. Bu gece en güzel şekilde değerlendirip sağlıklı, mutlu, belalardan uzak bir yaşam sürmek için ellerimiz semaya kalkmalı, Devletimiz için, milli birlik ve beraberliğimiz için ve tüm insanlığın huzuru için dua etmeliyiz.

Ülke olarak gelecek adına umutla dolu olduğumuz şu dönemlerin yeniden bir uyanışa vesile olması dileğiyle tüm İslam Âleminin Miraç Kandilini kutlar, bu gecenin Milletimizin ve İslam Âleminin birlik ve dirliğine, insanlığın hidayet, barış ve huzuruna vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

Seyit Faruk ÖZSELEK     
KONYA SMMMO BAŞKANI