Oda Başkanımız Seyit Faruk Özselek'in 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Kutlama Mesajı

10-01-2019

Oda Başkanımız Seyit Faruk Özselek'in 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Kutlama Mesajı

Tarafsız ve özgür basın; halkımızın haber alma hakkının kullanmasını sağlayan en önemli unsurlarından birisidir. Yaptıkları iş gereği gözlemleri, bağımsız duruşları ve tarafsız kimlikleri ile yönetim ve vatandaşlarımız arasında çok önemli bir köprü görevi görmektedirler. Bu sebeple basın mensuplarımız, yapmış olduğu sorumlu yayıncılık ile toplumun hızlı ve doğru bilgilendirilmesinin yanında kamu çıkarlarının korunması, eğitim ve öğrenim çalışmalarına da katkı sağlamaktadır.

Kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına, mesaisinden, emeğinden, sıhhatinden ve hatta hayatından olma pahasına çalışan basın mensuplarımız doğru haberi bulup bizlere ulaştırmak için gece gündüz demeden çalışmalarına aralıksız devam etmektedirler.

Güçlü bir basın, ülkede demokrasinin ve ifade özgürlüğünün en önemli teminatıdır. Zor şartlar altında çalışan basın mensuplarımıza görevlerini yaparken sadece sorumluların değil herkesin yardımcı olması, haberin doğru yansıtılmasına katkı sağlayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Zor şartlar altında, meslek etiğinden taviz vermeden, çalışmalarını sürdüren tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, aramızdan ayrılan değerli basın mensuplarımıza da Allah'tan rahmet dilerim.

Seyit Faruk ÖZSELEK     
KONYA SMMMO BAŞKANI