Konya SMMMO ve Vergi Denetim Kurulu Başkanlığından

09-02-2017

Konya SMMMO ve Vergi Denetim Kurulu Başkanlığından

Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) ile Konya Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı arasında düzenlenen toplantıda mali müşavirlerin ve mükelleflerin yaşadığı sorunlar ile çözümlerine yönelik konular istişare edildi.

Mali müşavirler ile mükelleflerin sorunları konuşuldu

Konya SMMMO hizmet binasında yapılan toplantıya, Konya Vergi Denetim Kurulu Başkanı Ali Yıldız, Vergi Denetim Kurulu Başkan Yardımcıları, Konya Mali Müşavirler Odası Başkanı Seyit Faruk Özselek, oda kurulları ve ilçe temsilcileri katıldı.

Konya Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı ile birlikte meslektaşların ve mükelleflerin sorunlarını çözmeye yönelik çalışmalar yaptıklarını belirten Konya SMMMO Başkanı Seyit Faruk Özselek, "Konya Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı ile Konya Mali Müşavirler Odasının karşılıklı istişareleri başarılı bir şekilde ilerliyor. Meslektaşlarımızdan gelen sorunları Vergi Denetim Kurulu Başkanımıza ileterek çözümü konusunda yardım alıyoruz. İstişare toplantımıza gündem olan soru ve görüş önerileri meslektaşlarımız tarafından oda web sitemiz aracılığıyla bize ulaştırıldı. Toplantımızın bir başka konusu da vergi incelemelerinde mükellef hak ve yükümlülükleri. Bu konuda da Vergi Denetim Kurulu Başkanlığımızla karşılıklı istişarelerde bulunacağız. İnşallah önümüzdeki süreçte mesleğimiz ve meslektaşımız adına faydalı istişare toplantıları daha da gelişerek devam edecek. Konya Vergi Denetim Kurulu Başkanımıza gösterdiği hassasiyetten dolayı teşekkür ediyorum “dedi.

Konya Vergi Denetim Kurulu Başkanı Ali Yıldız da istişare toplantıları ile birlikte sorunların karşılıklı konuşularak çözüme ulaştığını ve Konya Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı olarak sorunların çözümü yönünde hassas çalışma gayreti içinde olduklarını belirtti. Yıldız ayrıca İstişare toplantılarından ve sorunların çözümüne yönelik katkılarından dolayı başta Konya Mali Müşavirler Odası Başkanı Seyit Faruk Özselek olmak üzere oda kurullarına teşekkür etti.