Konya SMMMO'dan bilgilendirme semineri

13-06-2017

Konya SMMMO'dan bilgilendirme semineri

Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın (SMMMO) tarafından düzenlenen 7020 sayılı kanun kapsamında bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin bilgilendirme semineri oda hizmet binasında gerçekleştirildi.

Konya Mali Müşavirler Odası Başkanı Seyit Faruk Özselek, seminerin açılışında yaptığı konuşmada, zor bir mesleği icra ettiklerini ve sürekli değişen mevzuatı takip etmek zorunda olduklarını belirtti. Özselek ”Hemşerilerimin ve meslektaşlarımın Ramazan ayını tekrar tebrik ediyorum. Mübarek Ramazan ayının ülkemize milletimize hayırlar getirmesini diliyorum. Ramazan ayında seminer yapmak, bürolarda çalışmak bazen zorlayıcı olabiliyor. Ama öyle bir mesleği icra ediyoruz ki bir taraftan rutin işlerimizi yaparken diğer taraftan devamlı değişen mevzuatı takip ediyoruz. Bu doğrultuda yeni çıkan 7020 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanunla ilgili SGK kapsamını bugün detaylı şekilde dinleme fırsatı bulacağız. Yapılandırmayla ilgili son müracaat tarihi 30 Haziran 2017 olduğu için seminerimizi bir an önce düzenleyip güncel bilgiye ulaşmanızı hedefledik. Seminerler bizim mesleğimizin olmazsa olmazı. Bu sebeple katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” şeklinde belirtti.

SGK İl Müdürü Murat Mustafa Yavuz ise SGK il müdürlüğünün 7020 sayılı yapılandırma kanunuyla ilgili yaptığı çalışmaları anlatarak yapılandırmaya son başvurunun 30 Haziran 2017 tarihi olduğunu belirtti.

Daha sonra katılımcılara Sigorta Primleri Genel Müdür Yardımcısı Özge Songül tarafından 7020 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanunda SGK kapsamı hakkında detaylı bilgilendirme yapıldı.


Seminer videosu için tıklayınız