Başkanımız Seyit Faruk Özselek’in Mevlit Kandili Mesajı

19-11-2018

Başkanımız Seyit Faruk Özselek’in Mevlit Kandili Mesajı

Bu gece, âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in(SAV) dünyaya teşriflerinin yıl dönümünü idrak ediyoruz.

Bu kutlu gecenin tüm insanlık için ve bilhassa mazlum coğrafyalardaki kardeşlerimiz için hayırlara vesile olmasını, tıpkı Peygamber Efendimiz ’in dünyaya gelişi gibi hayırlar getirmesini, geleceğimizi aydınlatmasını niyaz ediyorum. Mevlit Kandili, Efendimizin yaşayışını, hadis-i şeriflerini yeniden düşünmek ve anlamak için bir fırsattır.

Mübarek kandil geceleri bizlere, hızla sona eren hayatta, düşünme, özümüze dönme ve günahlarla kirlenen iç dünyamızı temizleme fırsatı sunar. Günahlardan arınmayı ve Allah’ın mağfiretine ulaşmayı ifade eden kandiller, duaların kabul edildiği en önemli zaman dilimlerinden biridir.

Böyle önemli gün ve geceler, inananlar arasında birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının en yoğun biçimde paylaşıldığı anlardır. Bu vesileyle tüm meslektaşlarımın, hemşehrilerimin ve tüm İslam âleminin Mevlit kandilini tebrik eder, bu gecede yapacağımız ibadet, dua ve yakarışların kabul olmasını,insanlığa barış ve huzur getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ederim.

Seyit Faruk ÖZSELEK     
KONYA SMMMO BAŞKANI