Başkanımız Seyit Faruk Özselek’in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

29-08-2018

Başkanımız Seyit Faruk Özselek’in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

30 Ağustos Türkiye'nin geleceği için binlerce şehidin, milli birlik ve beraberlik ruhu içinde canları pahasına, özgürlük ve bağımsızlık meşalesinin sonsuza dek sönmemek üzere yakıldığı büyük bir zaferdir. 1922’de Milletimiz, hiç kimseye boyun eğmeyeceğini ve herhangi bir farklı medeniyetin egemenliğini kabul etmeyeceğini tüm dünyaya ilan etmiştir. Türk Milletinin bağımsızlığa vermiş olduğu önemi de açıkça göstermektedir. 

Türkler tarih sahnesinde her zaman bağımsızlığına ve istiklaline düşkün bir millet olmuştur, bu değerlerine kastedilmeye çalışıldığında top yekûn ayaklanarak her zaman üstün gelmiştir. 

Şehit kanlarıyla sulanan aziz vatan topraklarımızı ele geçirmek isteyen PYD/PKK ve uzantılarının, haince ve hunharca hazırlanan planları, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman ve şanlı askerleri tarafından bertaraf edilmekte, bu uğurda nice cesur canlar feda edilmektedir.Milletimiz ve askerlerimiz, özgürlüğüne ve demokrasisine olan bağlılığını,destansı bir kararlılık örneği sergileyerek, tüm dünyaya göstermektedir.

Ay yıldızlı bayrağımızı özgürce dalgalandıran, bu bayrağın altında özgürce yaşamamıza sebep olan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere İstiklal mücadelemizin tüm kahramanlarından Allah razı olsun. Vatan ve millet için gözünü kırpmadan canını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Mekânları cennet, ruhları şâd olsun. Zafer Bayramımız kutlu olsun.

Seyit Faruk ÖZSELEK     
KONYA SMMMO BAŞKANI